Heroldovo kvarteto - Zámecký sál PacovNení v prodeji

Datum konání akce: 12. prosinec 2020 20:00 (open 19:00)

Soubor byl založen roku 1998. V roce 2001 získal Cenu Českého spolku pro komorní hudbu.

Vstupenky v prodeji
  • Popis akce
  • Další informace
  • Další akce v rámci turné

Soubor byl založen roku 1998. V roce 2001 získal Cenu Českého spolku pro komorní hudbu.

 

Mezi zahraniční úspěchy patří koncertní vystoupení v mnoha zemích Evropy, v Japonsku, Brazílii, Austrálii či na Havajských ostrovech. Soubor koncertoval v londýnské Wigmore Hall a vystoupil na světové výstavě EXPO v Aichi (Japonsko). Kvarteto vystupovalo na Mezinárodním festivalu v Českém Krumlově a také v rámci Mezinárodního festivalu Pražské Jaro.

 

Kvarteto spolupracovalo s několika orchestry (např. SOČR, Sukův komorní orchestr) a vystupovalo s vynikajícími instrumentalisty (Josef Suk, Lubomír Malý, Jiří Bárta, Michael Kaňka, Ludmila Peterková, Milan Řeřicha, Ivo Kahánek, Jan Simon...).

 

Kvarteto natočilo pět CD (poslední kvartety českých mistrů; vrcholné Mozartovy kvartety; vokálně-instrumentální díla inspirovaná anglickou poezií; skladby Václava Zahradníka; souborné provedení kvartetního díla Luboše Sluky). Ansámbl natáčel rovněž pro Český rozhlas, ABC Classic FM Sydney, Hessischer Rundfunk či pro Supraphon.

 

Heroldovo kvarteto by rádo vzdalo dík prof. Břetislavu Novotnému, primáriovi Kvarteta hlavního města Prahy a vynikajícímu pedagogovi.

 

 

Petr Zdvihal - 1 .housle

Jan Valta - 2. housle

Karel Untermüller - viola

David Havelík - violoncello

 

Vstupné: 150 Kč


  • Datum konání akce : 12. prosinec 2020 20:00
  • Adresa : Komunitní centrum Pacov Španovského 319 395 01 Pacov